О спорте и не только
EN RU UK

Розподіл гуманітарної допомоги від Асоціації спортивних організацій Південної та Північної Кореї!

Історія отримання та розподілу Громадською організацією «Мангуст» гуманітарної допомоги від Асоціації спортивних організацій Північної та Південної Кореї

Громадська організація «Мангуст» — неприбуткова організація, що протягом 18 років займає активну позицію у сфері фізичної культури та спорту. Основною метою організації є популяризація та розвиток масового спорту, відродження спортивних традицій, пропаганда здорового способу життя та допомога потребуючим, підготовка і підтримка спортсменів, завдяки залученню фінансової підтримки меценатів спорту та громадських діячів, з метою безпосередньої підготовки спортсменів до змагань та спортивних заходів та їх відрядження на змагання міжнародного рівня.

Розподіл гуманітарної допомоги від Асоціації спортивних організацій Південної та Північної Кореї!
Розподіл гуманітарної допомоги від Асоціації спортивних організацій Південної та Північної Кореї!

Протягом 12 років ГО «Мангуст» є організатором міжнародної спортивної премії «Золотий Мангуст», що присуджується найкращим спортсменам, тренерам та ветеранам спорту, діячам, що зробили значний внесок в розвиток масового спорту та виховання молоді. За роки існування премії лауреатами стали понад 242 відомих особистостей, котрі отримали ордени та статуетки, виготовлені з чистого золота, а ювілейні з них інкрустовані діамантами. З кожним роком авторитет та популярність даного заходу набирає більших масштабів, оскільки об’єднує найвеличніших представників спорту з-понад 20 країн світу.

 

Одним з лауреатів міжнародної спортивної премії «Золотий Мангуст» 2019 року є Кім Кьон Сен (Kim Kyung-sung) – президент Асоціації спортивних організацій Північної та Південної Кореї (South-North Sport Exchanges Associations), що виступає за збереження миру та підтримку мирних відносин різних країн світу завдяки вдосконаленню механізму міжнародного співробітництва у сфері спорту. Девіз міжнародної спортивної премії «Золотий Мангуст» — «Спорт – посол миру» тотожний меті діяльності Асоціації спортивний організацій Північної та Південної Кореї.

Розподіл гуманітарної допомоги від Асоціації спортивних організацій Південної та Північної Кореї!

Корея показує значні успіхи в подоланні коронавірусу. І це попри те, що від початку поширення SARS-CoV-2, вона знаходилася в топі серед країн з найбільшою кількістю випадків захворювання. Завдяки ефективним заходам боротьби з коронавірусом, які запровадили в Кореї, країні вдалося не лише тимчасово стримати розповсюдження вірусу, а й подолати його, тому їх практичні навички, знання та вміння у питанні боротьби з епідемією є корисними та взірцевими для України.

Громадській організації «Мангуст» було довірено місію отримання та розподілу гуманітарної допомоги на території України у зв’язку з складною епідемічною ситуацією в Україні та поширенням вірусної інфекції Covid-19 у світовому масштабі. Гуманітарна допомоги призначена для осіб, які цього потребують у зв’язку з соціальною незахищеністю, матеріальною незабезпеченістю, важким фінансовим становищем, виникненням надзвичайного стану, зокрема внаслідок пандемії.

Виразивши високий рівень довіри до президента Громадської організації «Мангуст» Магомеда Магдієва, гаранта міжнародних зв’язків в Україні, Асоціація спортивних організацій Північної та Південної Кореї ініціювала передачу гуманітарної допомоги для України:

 • 5 коробок з захисними масками для обличчя «Nova Mask», загальною вагою 47 кілограмів;
 • 20 коробок з захисними масками для обличчя «Save Won Bio (KF94)» загальною вагою 142 кілограми.

 Відповідальність за отримання та розподіл гуманітарної допомоги було покладено на директора Громадської організації «Мангуст» Тетяну Акуленко.

Розподіл гуманітарної допомоги від Асоціації спортивних організацій Південної та Північної Кореї!

Перший вантаж гуманітарної допомоги (5 коробок з захисними масками для обличчя «Nova Mask», загальною вагою 47 кілограмів) прибув в Україну на вантажне відділення аеропорту «Бориспіль» 12 вересня 2020 року. З цього часу розпочався довготривалий процес документального оформлення гуманітарної допомоги на території України, адже Громадська організація «Мангуст» вперше виступала отримувачем гуманітарної допомоги і ще не мала налагодженого механізму отримання, оформлення та розподілу такої безоплатної допомоги. Реєстрація отримувачів гуманітарної допомоги проводиться шляхом включення їх до Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги, що ведеться Міністерством соціальної політики України. Відповідно до Закону України «Про гуманітарну допомогу» обов’язковою умовою для отримання гуманітарної допомоги є підтвердження доцільності даної допомоги, її мети, складання плану розподілу вантажу, чітке визначення переліку набувачів, які, в свою чергу, повинні надати листи з підтвердженням необхідності вказаної допомоги. Ці та інші, додаткові, аспекти вплинули на тривалість отримання та розподілу гуманітарної допомоги.

Розподіл гуманітарної допомоги від Асоціації спортивних організацій Південної та Північної Кореї!

8 листопада 2020 року надійшов другий вантаж гуманітарної допомоги від Асоціації спортивних організацій Північної та Південної Кореї (20 коробок з захисними масками для обличчя «Save Won Bio (KF94)» загальною вагою 142 кілограми).

 

Загалом у вантажному відділенні аеропорту «Бориспіль» знаходилось близько двохсот кілограмів гуманітарної допомоги, адресованої Україні, що знаходилась там на зберіганні.

Процес включення до Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги був дуже тривалим та складним. Додатковою складністю швидкого документального оформлення став мовний бар’єр, адже Асоціація спортивних організацій Північної та Південної Кореї є міжнародною організацією і всі документи, включаючи письмову пропозицію донора про надання гуманітарної допомоги, документи з зазначенням вичерпного переліку складу вантажу, його кількості та ваги за кожною позицією, рахунки-фактури та авіанакладні надходили до Громадської організації «Мангуст» в електронному вигляді англійською мовою. До процедури отримання гуманітарної допомоги були залучені перекладачі для здійснення нотаріально завіреного перекладу.

Розподіл гуманітарної допомоги від Асоціації спортивних організацій Південної та Північної Кореї!

Процедура включення до реєстру та визнання вантажу гуманітарною допомогою потребувала звернення до органів виконавчої влади на місцевому рівні для визнання потреби в гуманітарній допомозі та була ускладнена недосконалістю системи електронного документообігу, оскільки необхідні для оформлення гуманітарної допомоги в Україні документи надсилались від Асоціації спортивних організацій Північної та Південної Кореї в електронному вигляді на електронну адресу організації. Громадська організація «Мангуст» висловлює вдячність першому заступнику Міністра соціальної політики України – Котику Євгену Дмитровичу за налагоджену співпрацю та надання корисних рекомендацій у підготовці документів та сприяння їх швидкій реєстрації у реєстрі.

Відповідно до наказу Міністерства соціальної політики України №816 від 17.12.2020 р. Громадську організацію «Мангуст» було включено до Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги, а відповідно до наказу Мінсоцполітики №817 від 17.12.2020 р. перший вантаж, загальною вагою 47 кілограмів, було визнано гуманітарною допомогою для України. Після цього розпочався процес визнання гуманітарною допомогою другого вантажу, загальною вагою 142 кілограми.

Розподіл гуманітарної допомоги від Асоціації спортивних організацій Південної та Північної Кореї!

Після цього перед Громадською організацією «Мангуст» постало питання митного оформлення вантажу. На цьому етапі необхідною умовою було оформлення вантажної митної декларації з залучення митних брокерів та акредитація організації-отримувача в Київській регіональній митниці. За весь період підготовки відповідних документів вантаж перебував на складі тимчасового зберігання аеропорту «Бориспіль», де нараховувалась сплата за кожен день зберігання і додатково пеня за протермінування вантажу (у сумі 6 000 гривень).  Громадська організація «Мангуст» не була підготовано до таких непередбачуваних обставин, а у зв’язку з територіальною віддаленістю пункту видачі вантажу (с. Бориспіль, Київська область) та місцезнаходження Громадської організації «Мангуст» (м. Одеса) виникли складнощі з транспортуванням гуманітарної допомоги до отримувача.

Розподіл гуманітарної допомоги від Асоціації спортивних організацій Південної та Північної Кореї!

 

Наказом Міністерства соціальної політики України №2 від 06.01.2021 р. було визнано гуманітарною допомогою другу партію вантажу, загальною вагою 142 кілограми і розпочався процес митного оформлення вказаного вантажу, за зберігання якого також було нараховано плату за весь час перебування вантажу на складі тимчасового зберігання (у сумі 10 100 гривень).  

19 січня 2021 року Громадською організацією «Мангуст», завдяки відповідальному відношенню до отримання гуманітарної допомоги для України та скоординованим діям працівників організації, було отримано двісті кілограмів захисних масок для обличчя від Асоціації спортивних організацій Північної та Південної Кореї. Зважаючи на великий об’єм вказаної допомоги, транспортування її до набувачів відбувалось у декілька етапів з залучення служб поштового зв’язку в Україні.

Набувачами вказаної гуманітарної допомоги стали організації, що представляють інтереси відповідних соціальних інститутів населення, а саме:

 • Управління фізичної культури і спорту Одеської обласної державної адміністрації,
 • Національний університет «Одеська юридична академія»,
 • Громадська спілка «Федерація легкої атлетики України»,
 • Громадська організація «Всеукраїнська Федерація пляжної боротьби України»,
 • Громадська організація «Федерація бойового самбо України»,
 • Громадська організація «Всеукраїнська Федерація панкратіону України»,
 • Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа «Динамо»,
 • Спілка об’єднання громадян «Всеукраїнська Федерація грепплінгу України»,
 • Громадська організація «Одеська обласна Федерація вільної боротьби»,
 • Громадська організація «Одеська обласна Федерація греко-римської боротьби України»,
 • Громадська організація «Федерація боксу Одеської області».
Розподіл гуманітарної допомоги від Асоціації спортивних організацій Південної та Північної Кореї!
Розподіл гуманітарної допомоги від Асоціації спортивних організацій Південної та Північної Кореї!
Розподіл гуманітарної допомоги від Асоціації спортивних організацій Південної та Північної Кореї!
Розподіл гуманітарної допомоги від Асоціації спортивних організацій Південної та Північної Кореї!
Розподіл гуманітарної допомоги від Асоціації спортивних організацій Південної та Північної Кореї!

Громадською організацією «Мангуст» не дарма було обрано саме ці організації для доцільного розподілу гуманітарної допомоги, адже діяльність вищезазначених організацій направлена на всебічний розвиток дітей та молоді, захист прав та інтересів членів організацій та задоволення потреб тих соціальних груп населення, на яких направлена діяльність кожної організації, що представляє окремі інститути громадянського суспільства. Діяльність цих організацій зосереджена на розвитку та збереженні миру в Україні та всьому світі завдяки спорту. Більшість членів цих організацій є лауреатами та друзями міжнародної спортивної премії «Золотий Мангуст» та щоденно докладають зусилля для популяризації спорту на міжнародному рівні. 

 

За декілька місяців обидва вантажі гуманітарної допомоги було повністю розподілено Громадською організацією «Мангуст» між набувачами і індивідуальні засоби захисту отримали близько 20 000 осіб!

Розподіл гуманітарної допомоги від Асоціації спортивних організацій Південної та Північної Кореї!
Розподіл гуманітарної допомоги від Асоціації спортивних організацій Південної та Північної Кореї!
Розподіл гуманітарної допомоги від Асоціації спортивних організацій Південної та Північної Кореї!
Розподіл гуманітарної допомоги від Асоціації спортивних організацій Південної та Північної Кореї!
Розподіл гуманітарної допомоги від Асоціації спортивних організацій Південної та Північної Кореї!
Розподіл гуманітарної допомоги від Асоціації спортивних організацій Південної та Північної Кореї!
Розподіл гуманітарної допомоги від Асоціації спортивних організацій Південної та Північної Кореї!
Розподіл гуманітарної допомоги від Асоціації спортивних організацій Південної та Північної Кореї!

Окрема вдячність керівникам вищевказаних організацій – Кольчак Валентині, Ківалову Сергію, Федорову Валентину, Сафіулліну Равілю, Акуленко Тетяні, Велієву Ельхану, Мандрику Олександру, Тукмачовій Анастасії, Магомеду Магдієву, Туштарову Беслану, Синявському Віктору, Алманову Руслану, Мусаєву Халіду за сприяння в отриманні та розподілі гуманітарної допомоги та якісну співпрацю. Кожен керівник від імені своєї організації надав лист вдячності Громадській організації «Мангуст» (голові організації Магомеду Магдієву, директору Тетяні Акуленко та всьому колективу організації) та Асоціації спортивних організацій Північної та Південної Кореї (президенту Кім Кьон Сен) з зазначенням ступеню важливості підтримки міжнародних зв’язків між спортивними організаціями та доцільності передання гуманітарної допомоги для України для ефективної реалізації протиепідемічних заходів в Україні та захисту населення під час третьої хвилі розповсюдження коронавірусної інфекції. Вкрай необхідним є забезпечення населення засобами захисту і наш обов’язок – повною мірою подбати про захист життя та здоров’я українців та  докласти максимум зусиль для запобігання поширенню інфекції.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *