top of page
Фон 2.png

Вперше за десять років: Василь Михайлов здобув для України "золото" чемпіонату Європи


Василь Михайлов

один з найтитулованіших борців України, перший номер у світовому рейтингу UWW у ваговій категорії 79 кг, чинний чемпіон Європи з вільної боротьби, бронзовий призер чемпіонату світу з вільної боротьби (2022), чемпіон традиційного міжнародного турніру з вільної боротьби "Меморіал Білла Фарелла" (2022), чемпіон світу з пляжної боротьби (2021), учасник Олімпійських ігор (2020), бронзовий призер Всесвітніх пляжних ігор (2019), чемпіон міжнародного рейтингового турніру з вільної боротьби Ібрагім Мустафа (2023), одинадцятиразовий чемпіон України з вільної боротьби.

18 квітня 2023 року - особливо-значуща дата в історії сучасного українського спорту. Загреб, Хорватія, 21:15 (UTC+2) - феноменальна перемога Василя Михайлова на континентальній першості з вільної боротьби.

27-річний спортсмен Спортивного клубу "Мангуст" переміг чинного чемпіона Європи Георгіса Кугіумцідіса з Греції та здобув першу перемогу на чемпіонаті Європи для чоловічої збірної команди України з вільної боротьби за останні 10 років та першу перемогу для Одеської області за останні 27 років. До цього крайнє золото континентальної першості для Південного регіону здобув Віктор Єфтені у 1996 році, ставши чемпіоном у ваговій категорії до 48 кг. Сьогодні тріумфальна новина про видатне досягнення українця миттєво розлетілася провідними спортивними ЗМІ та соціальними мережами цифрових лідерів країни. На інформаційному фронті захисту незламної держави перемогу Василя гучно називають великим та неоціненним здобутком для всієї 44-мільйонної нації.

Континентальна першість з вільної боротьби в 2023 році розпочалася 17 квітня в хорватському Загребі. У перший же день змагань Василь Михайлов ступив на борцівський килим з непереборним бажанням здійняти синьо-жовтий прапор на новій вершині.

Власну професійність Василь вміло доводив об'єктивною впевненістю в обраній стратегії, рішучою цілеспрямованістю в подоланні несподіваних викликів та успішними, сміливими ризиками.


Свій переможний шлях у ваговій категорії 79 кг Василь розпочав з боротьби з двома колишніми представниками країни-агресорки, які з початком повномасштабного вторгнення росії на територію України змагаються в складі інших команд.


Перший рахунок 15:4 українець поставив на свою користь у сутичці з представником Словаччини, чемпіоном Європи в 2021 році Ахсарбеком Гулаєвим. За свою професійну кар’єру спортсмени неодноразово зустрічалися на міжнародних змаганнях, європейських та світових стартах. Однак цього разу український борець вирішив поставити необхідні, вирішальні крапки та назавжди закінчити безкомпромісну боротьбу. В першій частині сутички Василь отримує попередження за пасивне ведення боротьби, яке за декілька секунд успішно спростовує та отримує справедливі чотири бали. Далі українець робить ризикований для себе кидок з не найвигіднішого положення, через що рахунок опонентів зрівнюється до 4:4 на користь Гулаєва. З початком другої частини сутички Василь вміло переводить суперника до партера й успішно проводить чотири перевороти поспіль. Завдяки своїй сміливій завзятості українець отримує дострокову технічну перемогу з рахунком 14:4. Фінальний бал зараховується на користь Василя через невдалий протест тренерського штабу Словаччини.


Черговим викликом для нашого спортсмена стала боротьба з досвідченим конкурентом, чемпіоном світу з вільної боротьби в 2014 році, представником Сербії Хетагою Цаболовим, який жодного разу не програвав українцю. Однак час, майстерність та справжня сила розставляють все на свої місця. Незважаючи на великий досвід та здобуті титули, "найнебезпечніший" конкурент не зміг взяти у Василя жодного технічного бала. Єдине очко Хетаг отримав від судді, який побачив пасив у діях Василя напочатку сутички. Підсумковий рахунок чвертьфінальної сутички становив 8:1 на користь українського чемпіона.


Останнім опонентом українця у передфінальний день чемпіонату Європи став молодий борець з Азербайджану, бронзовий призер чемпіонату Європи з вільної боротьби в 2022 році Сабухі Амірасланов. Насичено-виснажлива сутичка розпочалася зі спроби Василя виконати свою коронну техніку - прохід із захоплення в ноги, в якому одеський спортсмен вважається найкращим виконавцем сучасності. Проте цього разу суперник прорахував дії українця та зумів захиститися від переведення в партер. Як доказ власної професійності та безумовної сміливості, Василь знову проводить захоплення в ноги, яке зрештою завершується успішний рахунком 2:1 на користь українця. З початком другого тайму Василь не став скорочувати прогресивність власних дій та виконав блискучі атаки, здобувши переможний рахунок 5:1.

Історичним моментом континентальної першості в 2023 році стала фінальна сутичка Василя Михайлова з чинним чемпіоном Європи Георгісом Кугіумцідісом. За підсумками минулого року це вже третя переможна зустріч Василя з представником Греції із загальним рахунком 23:1.

Цього разу, відчувши абсолютну відповідальність та велику вартість незначної помилки, Василь обрав обережну та спокійну тактику. З початком сутички грек миттєво приступив до активних атак, відбитися від яких Василю вдалося досить вміло. Шукаючи кращого моменту для нападу, українець отримав свій єдиний штрафний бал за пасивний старт. Жага та зухвалість грека тільки набирала обертів, проте нарешті настав момент, який кардинально змінив вектор розвитку сутички: Василь блискуче виконує свій фірмовий прохід у ноги з переведенням у партер та здобуває перші 2 бали. У другому таймі чергові, невдалі спроби нападу Георгіса тільки посилюють рішучість Василя. Дочекавшись успішного моменту, українець зумів захопити ногу суперника, виштовхнути його за межі кола та здобути свій останній бал. Фінал чемпіонату Європи з вільної боротьби в 2023 році завершується з переможним рахунком для України 3:1.


Відтепер український борець вільного стилю, чинний чемпіон Європи Василь Михайлов посідає перше місце у світовому рейтингу "United World Wrestling 2023 Rankings" у ваговій категорії 79 кг та перевершує п’ятиразового чемпіона світу, Олімпійського чемпіона 2012 року з вільної боротьби американця Джордана Берроуза.

Перемога Василя Михайлова - безцінний здобуток для всієї України, показник наполегливості, виснажливої праці та мужньої стійкості. Це віра та надія, яку спортсмен невпинно дарує українцям своєю невтомною боротьбою на спортивному фронті країни, адже саме завдяки непереможній силі наших людей сьогодні легендарні рядки "Ще не вмерла України" впізнавано лунають на весь світ.


Від об'єднаної спільноти Спортивного клубу "Мангуст" дякуємо Василю за ці легендарні перемоги та почесну славу для нашої держави, для нашої України.


Щиро вітаємо тренерський штаб чемпіона на чолі з президентом Спортивного клубу "Мангуст" Магомедом Магдієвим та головним тренером Спортивного клубу "Мангуст" Русланом Умаровим. Саме завдяки Вашій титанічній праці та витримці Україна має змогу пишатися своїми спортсменами! Саме завдяки Вашій підтримці імена українських борців звучать на найпрестижніших змаганнях усього світу!

Позаду золота медаль чемпіонату Європи, попереду - важкий шлях виснажливих тренувань та нові вершини на міжнародній спортивній арені!


Слава Україні!

Слава ЗСУ!

204 перегляди

Comentarios


bottom of page