О спорте и не только
EN RU UK

Дилар Хабулиани

Дилар Хабулиани

Наш лауреат не тільки видатний громадський та спортивний діяч, а ще й дійсно освічена людина, адже має за плечима дві вищі освіти: Грузинський державний інститут фізичної культури та Тбіліський державний університет. Дилай Михайлович є майстром спорту з дзюдо. У 1977 році у команді з дзюдо став чемпіоном Європи. У 1976 та 1980 роках ставав срібним, а у 1978 бронзовим призером з дзюдо у СРСР. За роки своєї спортивної кар’єри встиг проявити себе і як тренер, більш того, був старшим тренером збірної команди Грузинської СРСР. Деякий час був директором СДЮШОР з боротьби у Тбілісі.

У листопаді 1990 року Ділий Хабуліані вийшов на політичну арену країни – почав обіймати посаду міністра внутрішніх справ Грузинської РСР, а потім – Грузії. Продовжував цю діяльність до 1992 року.

Однією з найвагоміших заслуг є діяльність на посаді президента Федерації дзюдо Грузії. Треба відзначити, що Дилай Михайлович осолював Федерацію майже 20 років (1991-2010). Співвітчизники довірили йому таку відповідальність, вирішувати проблеми та розвивати спорт на державному рівні, і недарма. Протягом усіх цих років діяч зробив значний внесок у фізичну культуру Грузії, за що його народ йому безкрайньо вдячний. 

Став лауреатом ордену «Дружби Народів» Міжнародної премії за заслуги та досягнення у спорті «Золотий Мангуст»-2019.

 

Больше новостей