top of page
пролод.png

ХІІ МІЖНАРОДНА СПОРТИВНА ПРЕМІЯ
"ЗОЛОТИЙ МАНГУСТ"

У вівторок, 10 січня 2023 року, у найбільшому виставковому центрі Варшави відбулася XII церемонія нагородження Міжнародної спортивної премії "Золотий Мангуст" у партнерстві з Національним олімпійським комітетом Польщі.

 

Після 2-річної перерви через спалах пандемії респіраторної хвороби COVID-19, яка докорінно порушила політичну, соціальну, економічну та фінансову системи світу, довгоочікувана XII церемонія нагородження Міжнародної спортивної премії «Золотий Мангуст» стала тріумфальним воззʼєднанням світової спортивної еліти. Еліти, яка демонструє незрівнянну силу міжнародного єднання глобальних лідерів. Лідерів вільного світу, які поділяють спільні цінності. Цінності спортивних відомств демократичного суспільства, які консолідують справжніх однодумців. Це справедливість, гідність та свобода.

Країну проведення ХІІ церемонії нагородження Міжнародної спортивної премії "Золотий Мангуст" обрано не випадково. Причиною абсолютних структурних та географічних змін Міжнародної спортивної премії стали жахливі воєнні дії на території України. У той самий час - нескінченна віра та надія в незалежне майбутнє нескореної нації видатних діячів фізичної культури та спорту, олімпійських чемпіонів, тренерів та легенд світового спорту.

 

Дванадцята за рахунком церемонія нагородження Міжнародної спортивної премії "Золотий Мангуст" відбулася в Польщі. Країні, яка надала Україні незліченну кількість гуманітарної та фінансової допомоги. Країні, яка в скрутну годину стала справжнім другом та другою домівкою для більш ніж 2 мільйонів українців.

У знак незмінної солідарності з Україною та поваги до тих, хто формує тенденції розвитку сучасного спорту, на заході були присутні представники вищої політичної влади Республіки Польщі. Саме тому, враховуючи інтереси політичної кон'юнктури, цього року Міжнародна спортивна премія «Золотий Мангуст» зустріла виключно польських гостей та відзначила 14 видатних лауреатів, які за підсумками незламного 2022 року вразили світ своєю героїчною людяністю та невтомною працею з розвитку міжнародного спортивного руху.

 

Відтепер ланцюги премії з українською історією перетинаються з найвпливовішими спортивними асоціаціями світу, започатковують основи міжнародної спортивної дипломатії та об’єднують численні зусилля у величній боротьбі за світовий мир. 

 

Символічним відображенням принципової позиції підтримки та безперервної допомоги країні-матері Міжнародної спортивної премії «Золотий Мангуст» з боку її засновника Магомеда Магдієва стало легендарне гасло цьогорічної церемонії нагородження: 

"Спорт - посол миру! Спорт проти війн та терору!"

  • 2

МІСІЯ ХІІ ЦЕРЕМОНІЇ НАГОРОДЖЕННЯ

Україна. Ukraina. Ukraine. Різними мовами, особливими акцентами та сучасними гаслами перемога добра над злом звучить однаково. Це боротьба за демократичні цінності та міжнаціональну рівність, яку ми ведемо разом зі справжніми друзями України.

 

Сьогодні поруч з нами ті, хто підтримують пріоритети гідності. Разом з нами ті, хто навічно віддані світовому гаслу: "Спорт - посол миру". За нас ті, хто ніколи не стане на бік жорстоких принципів. Від західної Європи до східної Азії, від Берингової протоки Тихого океану до одеського узбережжя Чорного моря. Серед таких партнерів президент Національного олімпійського комітету Польщі Анджи Красницький. Завдяки багаторічній співпраці Громадської організації "Мангуст" та Національного олімпійського комітету Польщі світ повірив, що спорт дає силу. Повірив услід за боротьбою наших спортсменів. Світ упевнився, що спорт обʼєднує незалежно від національності, соціального статусу, віросповідання та мови, - услід за нашими ініціативами. Світ побачив, що спорт може стати потужним важелем впливу на світову спільноту в боротьбі за мир, - услід за нашими спільними здобутками.

ХІІ церемонія нагородження Міжнародної спортивної премії "Золотий Мангуст" довела, що саме міжнародна спортивна колаборація та дружба народів є сучасною зброєю проти лютої темряви, агресорів, війн, терору, дискримінації та насильства.