О спорте и не только
EN RU UK

Александр Медведь

Александр Медведь

Радянський спортсмен, родом з Білорусі, є трикратним олімпійським чемпіоном, багатократним чемпіоном світу, Європи та СРСР. Борець вільного стилю став автором двох книги з боротьби. Також є віце-президентом Національного олімпійського комітету Білорусі.

Тричі ставши олімпійським чемпіоном з боротьби у різних вагових категоріях (напівтяжкий, тяжкий та абсолютний) зміг піднятися ще на ступінь вишчу, хоча здається, що й це найвища винагорода для спортсмена. Також Олександр зміг сім разів підкорити світову вершину, ставши чемпіоном світу (1962—1963, 1966—1967, 1969—1971). Також тричі став Чемпіоном Європи (1966, 1968 та 1972). На Батьківщині теж зміг зайняти свою спортивну нішу, адже цілих 9 разів поспіль ставав чемпіоном Радянського союзу.
Одразу після досягнення свого першого чемпіонського звання став заслуженим майстром спорту (у 1962 році).

Важливу частину життя Олександра Васильовича зайняла й тренерська та громадська діяльність. За його ініціативи засвоєно міжнародний турнір з вільної боротьби на призи Олександра Медведя. Пізніше турніру була присвоєна вища категорія міжнародних турнірів Гран-прі!

Визнаний кращим спортсменом Білорусі ХХ століття!

 

У 2019 році став володарем ордену «Дружби Народів» міжнародної премії за заслуги та досягнення у спорті «Золотий Мангуст»

Больше новостей